Jak sprzedawać na Facebooku? Sprzedaż ubrań na Facebooku?

MW Logistic
dodano: 06.03.2023r

odwiedzin: 1780

Jak sprzedawać na Facebooku ubrania, żeby zarobić?

dodano: 06.03.2023r

odwiedzin: 1780

Jak sprzedawać na Facebooku ubrania, żeby zarobić?

Podstawą do tego by rozpocząć sprzedaż na Facebooku jest oczywiście posiadanie strony biznesowej czyli Fanpage, prezentacja oferty oraz umożliwienie klientom zakupu. Do niedawna prym wiodły sklepy na Fb, które wyglądem przypominały sklepy internetowe. Sprzedawca wprowadzał do sklepu karty produktów zawierające zdjęcie, opis i cenę. Produkty ze sklepu oznaczał w publikowanych zdjęciach. Klienci po kliknięciu w produkt przechodzili do sklepu i mogli go zakupić. Obecnie największą popularnością cieszą się rolki i transmisje sprzedażowe.

Czym są transmisje sprzedażowe na Facebooku?

Transmisje sprzedażowe facebook to interaktywny sposób sprzedaży ubrań, podczas którego sprzedawca prezentuje produkty, a widzowie mogą na żywo je kupować i zadawać pytania. Transmisje sprzedażowe na fb są idealnym rozwiązaniem dla małych firm, które nie dysponują dużym budżetem. Do rozpoczęcia sprzedaży na żywo potrzebny jest tylko smartfon, połączenie z internetem i charyzmatyczny prezenter lub prezenterka.

Czy na transmisjach sprzedażowych można zarobić?

Z pewnością tak! Niemniej jednak zarobki na transmisjach sprzedażowych mogą być bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak między innymi osiągane zasięgi, liczba osób na transmisji, prezentowany asortyment czy marża. Nie jest to jednak łatwy sposób na zarabianie pieniędzy jakby się mogło z pozoru wydawać. Sukces w sprzedaży na transmisjach zależy bowiem od wielu czynników, takich jak umiejętności sprzedażowe, wiedza na temat produktów, znajomość rynku, a także charyzma i umiejętności komunikacyjne. Jest to „ciężki kawałek chleba”, który wymaga dużo pracy, zaangażowania i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Potrafi jednak przynieść dużo satysfakcji, spełnienia i przede wszystkim pieniędzy.

Dlaczego powinnam liczyć marżę?

Liczenie marży pomoże Ci w określeniu zyskowności twojej działalności. Marża jest różnicą między ceną sprzedaży a kosztem zakupu produktu, a jej poziom określa, ile zarabiasz na każdej sprzedanej sztuce. Znając marżę, możesz określić, jakie ceny sprzedaży musisz ustawić, aby osiągnąć określony poziom zysków. Możesz też analizować marżę w kontekście różnych produktów, aby zrozumieć, które z nich przynoszą Ci największe zyski i skoncentrować swoją uwagę na sprzedaży właśnie tych najbardziej zyskownych.
Aby policzyć marżę, należy od ceny sprzedaży odjąć koszt zakupu, a następnie podzielić tę wartość przez cenę sprzedaży, następnie wynik pomnożyć przez 100%. Jeśli formuła jest dla Ciebie zbyt zawiła, pobierz –> gotowy formularz do wyliczania marży

Z jaką marżą powinnam sprzedawać ubrania żeby zarobić?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jest to uzależnione od wielu czynników, takich jak koszt po jakim kupujesz ubrania, marża z jaką sprzedaje konkurencja, jakość oferowanych przez Ciebie produktów, koszty marketingowe czy koszt lokalu i pracowników.
Rozpiętość poziomu marż w branży odzieżowej jest bardzo wysoka. Przyjęło się, że w przypadku marek luksusowych, które produkują wysokiej jakości ubrania, marża może wynosić nawet 200%. A w przypadku tańszych marek lub sklepów, które oferują niskie ceny, marża może wynosić mniej niż 50%.
Aby określić odpowiednią marżę dla twojego biznesu, musisz wziąć pod uwagę koszty związane z prowadzeniem działalności. Należy również przeanalizować konkurencję, aby upewnić się, że Twoje ceny są przystępne, ale jednocześnie umożliwiają osiągnięcie zadowalającego zysku.

Jak zarobić duże pieniądze na niskiej marży?

Jeśli sprzedajesz na transmisjach sprzedażowych i masz niskie koszty utrzymania działalności, powinnaś skupić się na sprzedaży dużej liczby produktów z niską marżą. Zarabianie na niskiej marży jest trudniejsze niż na wysokiej, ponieważ oznacza to, że zysk po odjęciu kosztów jest mniejszy. Jednak istnieją sprawdzone sposoby na zarabianie na niskiej marży, oto kilka z nich:

  • Sprzedaż dużej ilości produktów – jeśli uda Ci się sprzedać duże ilości produktów, nawet jeśli marża jest niska, to całkowity zysk będzie znaczący.
  • Optymalizacja kosztów – ważne jest, aby dokładnie analizować swoje koszty i starać się je minimalizować. Można to osiągnąć poprzez negocjacje cen z hurtowniami, rezygnację z lokalu na rzecz sprzedaży z domu, czy rezygnację z własnych pracowników na rzecz fulfillmentu.
  • Konkurencyjne ceny – sprzedając produkty po konkurencyjnych cenach, można przyciągnąć więcej klientów i zwiększyć sprzedaż, co pomaga w osiągnięciu większego zysku.

Wszystkie te sposoby wymagają ciężkiej pracy i kreatywnego myślenia, ale jeśli zostaną zastosowane skutecznie, można zarabiać duże pieniądze na niskiej marży.

Jak sprzedawać przez internet – podsumowanie

Podsumowując, bez względu na to co i jak sprzedajesz bezwzględnie mierz zyskowność swojego biznesu. By zarabiać więcej powinnaś zrozumieć potrzeby klientów, wyróżnić się na tle konkurencji, zapewnić doskonałą obsługę klienta, skorzystać z narzędzi marketingowych, ustalić odpowiednią cenę i być uczciwym sprzedawcą z dobrymi opiniami. Chciałabyś dowiedzieć się jeszcze O co warto zadbać poza doskonałym butikiem na Facebooku? Odwiedź nasz blog!